Hayırlı Bir İş Bulma Duaları

Günümüzde işi olmayan, iş bulamayan bireyler çabalarının yanında Allah’a sığınarak dua ile yardım isteyebilirler. Her konuda meydana geldiği gibi hakkınızda hayırlı olanı istemelisiniz. Rızkınızı kazanacak, geçiminizi idare edecek bir iş amaçlı edebileceğiniz, Allah’a sığınabileceğiniz dualar yer almaktadır .
Peygamber Efendimiz ( sav ) aracılığıyla külfette olanlara, işsiz kalmışlara önerilen bir dua yer almaktadır . Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allah ümme raddini bir kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe tacile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu.”

Anlamı;

Allah’ım malımı, mülkümü, nefsimi ve dinimi sana emanet ettim. Hükmüne beni razı kıl, bunu bana kutlu et ki, tehir ettiğinin acelesini ve acele ettiğinin tehirini senden dilemeyeyim. Nefsimin isyan etmesine mani ol, bunun teslimini sağla.
Rabbena atina min ledünke rahmeten ve heyyi lena min emrina reşeda. “(Kehf/10)

Anlamı;

” Ey Rabbimiz sen bize katından rahmet eyle, işimizde bizleri başarı amaçlı hazırla. ” İş bulmayı isteyenler duayı gün içerisinde 70 kez okurlarsa, Allah’ın izniyle iş bulacaktır.
Allahümme hirli vahterli.

Anlamı;

“Allah’ım yapacağım her işte bana hayırlısını ver. Benim amaçlı hayırlı olanı bana seç, en hayırlısını kısmet eyler.” Bu duanın işsiz olunan dönemde sıkça okunması önerilir .
Malikü’l mülki tü’til mülke.

Anlamı;

“Mülkün hakikat sahibi, o mülkü verendir.” Duanın iş arama döneminde 1150 kez okunması şeklinde hayırlı bir iş sahibi olunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close