Çocuk Sahibi Olmak İçin Dualar

Alemleri yaratan Allah, kullarını yeryüzünde farklı biçimlerde sınarken aileleri de evlat ile sınar. Yüce Allah, Bakara suresinde ortaya koyduğu gibi; hayır zannettiğimiz, bir şeyler bazen bizim için şer, şer sandıklarımız da hayır olabilmektedir . Bizim için neyin hayırlı olup olmadığını bizler bilemeyiz. Bu yüzden Allah’tan her konuda meydana geldiği gibi evlat için de hayırlısını dilemeliyiz. Evlat sahibi olmak için öncelikle Allah’a dua etmek gerekirken, teknolojiden de yararlanmak gerekir. Evlat sahibi olmak için okunan dua:
Çocuğu olmayan bir kimse mümkün ise kuran hatmini 40 günde bir, ya da 123 Yasin-i şerif hatmini 21 günde , ya da 7 gün de 41 Yasin-i şerif hatmi, ya da her gün 11 ihlası şerif ve 1 Fatiha suresi okuyarak önce Allah’a hamd etmeli ve peygamber efendimize salavat getirdikten daha sonra okuduklarını peygamber efendimizin ve ölmüşlerimizin ruhlarına bağışlayarak: “Rabbim, bizlere katından yepyeni bir soy ver; doğrusu sen duaları işiten ve kabul edensin. Allah’ım, bizleri evlatsız bırakma, sen varislerin en hayırlısısın.” diye dua edilmelidir.
Bol bol istiğfar yapılmalıdır. Başka Bir Deyişle geçmiş günahlara tövbe edilmelidir. Zira Rabbimiz, Kuran-ı Kerim’in Nuh suresinde de ortaya koyduğu gibi : ” Çok affedici olan Rabbinize istiğfar edin ki, gökten bol yağmur indirsin; sizlere , mal, mülk ve evlatlar ile yardım etsin, sizin için bahçeler, ırmaklar versin.” ( Nuh Suresi 10-12 )
Allah’ın 99 isimlerinden birisi olan Ya Musavvir günde en az 100 kez zikir edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close