Aile Huzuru İçin Okunacak Dualar

Aile içinde; karı, koca ve çocuklar arasında oluşacak huzursuzlukların önüne geçmek amaçlı Allah cc. Yardım ve rıza dilemek gerekir. Bunun amaçlı edilecek dualar şu şekildedir.
” Hasbiyellahü la ilahe hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşik azıym.” Duası sabah aksam yedişer defa okunmalıdır. Bu duayı yedişer defa okuyan bireyin eş huzuru artar ve çocuklarının sıkıntısından kurtulur.
Aile huzuru amaçlı okunacak bir diğer dua da şu şekildedir:
”Elhamdülillehil lezi yümsiküssem evetisseba. En takaa alel ardi illa biiznih. Hasbiyallahu la ilahe illa hü aleyhi tevekkeltü ve hü ve Rabbul arşil azim ve la havle ve la kuvvete illa billa hil aliyyil azim. ”
Bu duadyı sabah ve akşam namazlarından sonra üçer kez okuyan kimseler, hiç yoktan kavga ettikleri ve aralarının açıldığı eşleri ile barışır, eş huzuruna kavuşur ve mutlu bir aileye sahip olurlar.
Peygamber efendimiz ( sav ), eş huzuru olmayan sahabelerin istemesi üzerine şöyle buyurmuştur: ” Ey ümmetim, kadınlarınıza hayırla muamele ediniz. Çünkü onlar sizin emriniz altındadır. Fazla tahakküme hakkınız yoktur. Ancak açıktan fuhuş irtikab etmiş olsalar o zaman durum değişir. ” diyerek erkeklerin eşlerine iyi davranmaları gerektiğini belirtmiş ve ” Ya Veliyy celle celalühü ” zikrinin zaman içerisinde vakit namazlarından sonra , namazlar dışında bu ismin zikredilmesi ile zikreden kişi Allah cc. Hoşnutu kazanır ve ailesi için ettiği dualar kabul olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close